Xado na forum

Co do istoty funkcjonowania for internetowych często można mieć wiele zastrzeżeń, ale nie da się też zaprzeczyć rzetelności dziesiątek opinii, które na forach umieszczają zadowoleni bądź też rozczarowani różnymi produktami internauci...

Zastanawiając się nad tym, jak użytkownicy bardzo różnych samochodów oceniają produkty firmy Xado, postanowiliśmy przeszukać polskojęzyczne zasoby Internetu i sprawdzić, jak produkty Xado oceniają często bardzo krytyczni internauci. Zacznijmy od tego, że o produktach firmy Xado, a głównie olejach i różnego rodzaju rewitalizatorach można w internecie przeczytać sporo. Część znalezionych przez nas opinii nie wydaje nam się wystarczająco wiarygodna, bo nie są one podparte żadnymi analizami i testami. Mowa o wypowiedziach w rodzaju: „wlałem, jest ok”, na podstawie których trudno jest wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Zdarzają się jednak i takie opinie, które można uznać za rzetelne. Na początek przytoczymy Wam wypowiedź użytkownika „suchorz”, który swoje doświadczenie z preparatem oczyszczającym systemy smarowania z efektem rewitalizacji Xado Vitaflush, zatomizowanym modyfikatorem metali Xado Stage 1 Maximum, preparatem AntiCarbon oraz żelami rewitalizującymi (do systemu wspomagania układu kierowniczego, automatycznych skrzyń biegów i do mostów napędowych) opisuje na forum technicznym Jeepa Grand Cherokee.

W pierwszym poście właściciel określa stan swojego silnika jako „trochę zmęczony”, po przebiegiu ponad 200 000 km z „lekko stukającą panewką”. Wygląda na to, że w tym przypadku produkty Xado naprawdę mogą się wykazać. Jak czytamy w kolejnych postach: „Pierwszym krokiem było wykręcenie świec i zaaplikowanie preparatu do czyszczenia nagaru w cylindrach, według zapewnień producenta działa natychmiastowo, zwiększając sprężanie (czyści nagar i ciśnienie wraca do takiego jak być powinno).

Żeby sprawdzić działanie trzeba zbadać sprężanie przed i po użyciu, tak też zrobiłem”. Pomiar ciśnienia w cylindrach wykazał 10,8 bara, ale już po 10 minutach widać było pierwsze efekty: „po 10 min drugi test i szok – sprężanie mocno wzrosło, bo jest 12,2 bar. Wniosek jest jeden – to działa”. Następnie do silnika Jeepa zaaplikowany został preparat Vitaflush, którego działanie interanauta również sobie chwali. Ostatnim etapem rewitalizcji silnika V8 Jeepa była aplikacja zatomizowanego modyfikatora metali Xado Stage 1 Maximum. Na efekty działania tego preparatu trzeba oczywiście poczekać. W postach umieszczonych prawie miesiąc po zastosowaniu Xado Stage 1 Maximum oraz półtora miesiąc po aplikacji, czytamy: „nie dzieje się nic negatywnego, brak oznak wycieków, ciśnienie oleju bez zmian. Generalnie wszystko jest OK” i „Silnik pracuje super, mimo temperatur 110-115 stopni nadal trzyma normalne ciśnienie oleju, wycieków brak, ogólnie wszystko ok”. Opinie tego użytkowniak potwierdzone są rzetelnymi pomiarami, tak więc naszym zdaniem trudno jest się nie zgodzić z pozytywnym wpływem preparatów Xado na zmęczone już przecież podzespoły Jeepa. Wniosek jest bardzo prosty, wszystko wskazuje na to, że to działa!

UWAGA: Do końca roku obowiązuje noworoczna promocja na produkty Xado – wszystkie produkty oferowane są z 10% rabatem – informacje: 660 530 728