О XADO

Szanowni Państwo,

Koncern Chemiczny XADO został założony na Ukrainie w 1991 roku , specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych technologii oszczędzania zasobów materialnych i energii, produkcji olejów, smarów i autochemii. W skład koncernu wchodzi centrum naukowo-badawcze „XADO laboratories”, posiadające specjalistyczne laboratoria fizyko-chemiczne, chemiotologiczne, trybologiczne oraz balistyczne.

Biuro centralne znajduje się w Charkowie na Ukrainie, a biura przedstawicielskie w Białorusi , Litwie i Rosji, a także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Niemczech, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Italii. Produkty Xado są sprzedawane w ponad 30.000 certyfikowanych placówkach na całym świecie. Wdrażany jest także program stworzenia firmowych autoryzowanych stacji serwisowych i stacji obsługi „XADO Serwis”, realizujących diagnostykę i obsługę techniczną pojazdów według „XADO Technology”. XADO jest producentem posiadającym certyfikaty: API — American Petroleum Institute z najwyższą certyfikacją API SL i API SM co potwierdza wysoką jakość produkowanych olejów samochodowych.

Koncern Chemiczny XADO jest nowoczesnym i rozwijającym się dynamicznie zakładem, który stale pracuje nad nowymi produktami i ciągłym udoskonalaniu już produkowanych. Jednym z największych osiągnięć naukowców Koncernu było odkrycie zjawiska rewitalizacji które stało się istotą technologii XADO. Stworzone na jej podstawie produkty posiadają unikalne właściwości ochronne i naprawcze. Pozwalają oszczędzać energię, polepszać parametry maszyn, zwiększać żywotność współpracujących ze sobą części, ale także chronić otaczające środowisko naturalne i zasoby surowcowe .

Efektywność rewitalizantów została potwierdzona próbami certyfikacyjnymi w 35 państwach. Wynalazek znajduje się pod ochroną patentową Australii, Niemiec, Chin, Rosji, USA, Ukrainy, Republiki Południowej Afryki i innych. Produkty marki handlowej XADO do samochodów po raz pierwszy pojawiły się na rynku w 1999 roku.

Po odkryciu zatomizowanego rewitalizanta skonstruowano i wdrożono formułę olejów XADO Atomic Oil, która w wyjątkowy sposób zabezpiecza współpracujące części mechanizmów.

Oleje produkowane są w Holandii w XADO LUBE B.V. a do ich produkcji wykorzystuje się najnowocześniejsze składniki ropy naftowej pochodzącej z Morza Północnego oraz najlepsze preparaty i uszlachetniacze światowych liderów produkujących dodatki (Lubrizol, Infineum, Oronite). Wysoka jakość olejów XADO Atomic Oil potwierdzona jest certyfikatami czołowych producentów pojazdów samochodowych: Mercedes-Benz, GM, VOLVO, Opel, Porshe, BMW, MAN, Volkswagen.

Od 2005 roku produkuje się także szereg innych wyrobów z rewitalizantem: płyny o niskich temperaturach zamarzania, płyny eksploatacyjne czy oleje specjalne CHF, ATF, LHM, DOT 4, smary, środki dla klimatyzacji samochodowej oraz inne specjalne preparaty.

Pododdziałem Koncernu jest firma VERYLUBE, produkująca środki do pielęgnacji i obsługi samochodów, w aerosolach. Przy ich produkcji wykorzystuje się komponenty koncernu BASF. VERYLUBE jest narodowym znakiem towarowym : auto chemia wyższej jakości po przystępnej cenie. Dzisiaj Koncern Chemiczny XADO proponuje ponad150 produktów w wielu konfiguracjach logistycznych. Unikatowość i wysoką jakość naszej produkcji potwierdzają nagrody, otrzymane na międzynarodowych konkursach i wystawach, jednak największą nagrodą jest dla nas uznanie klientów, którzy wybierają produkty XADO.

Zapraszamy do współpracy!